b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_drogalachowo.jpg

Przebudowa drogi gminnej Lachowo – Kossaki oraz drogi wewnętrznej w Glinkach – to projekty na których realizację Gmina Kolno otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.  Rządowe wsparcie pokryje połowę kosztów ich realizacji. Na przebudowę obu dróg Gmina Kolno otrzyma ponad 774 tys. zł. – Czekaliśmy na to rozstrzygnięcie i już ogłosiliśmy przetarg  na przebudowę drogi Lachowo – Kossaki – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno – To będą kolejne dwie inwestycje drogowe, które zrealizujemy dzięki dotacjom pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zainteresowanie otrzymaniem dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych jest ogromne. Tylko na przebudowę dróg gminnych w naszym województwie  przyznano w tym rozdaniu 165 dotacji, a na liście rezerwowej znalazło się 89 wniosków.

Na rozstrzygnięty właśnie nabór Gmina Kolno złożyła  6 wniosków. Dwa otrzymały dofinansowanie, cztery znalazły się na liście rezerwowej. Wartość dofinansowanej inwestycji na drodze Lachowo – Kossaki to 1 173 620,00 zł z czego dotacja to 586 810,00 zł. Wartość inwestycji drogowej w Glinkach to  375 740,00 zł z czego dofinansowanie wyniesie 187 870,00 zł.  Na liście rezerwowej znalazły się projekty dotyczące przebudowy dróg wewnętrznych w Kumelsku, Starym Gromadzynie, Borkowie i Czerwonem.

– Potrzeby w tym zakresie, nie tylko w naszej gminie, są bardzo duże, ale mimo, że konkurencja jest spora, my wciąż będziemy zabiegać o pieniądze na drogowe inwestycje, także  te z listy rezerwowej – mówi Józef Wiśniewski wójt gminy Kolno.  – Mamy też już  gotową dokumentację na przebudowę kolejnych dróg w tym m.in. drogi Kozioł – Szablaki, opracowujemy następne, tak, by jeśli tylko ogłoszony zostanie nowy nabór  być gotowym do składania wniosków o dofinansowanie naszych drogowych inwestycji.