b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_amaseczki.jpg

Już pół tysiąca maseczek ochronnych uszytych przez wolontariuszy trafiło do potrzebujących mieszkańców gminy Kolno. Kolejne 400 dziś będzie gotowych do rozdysponowania. Z materiału zakupionego przez Gminę Kolno charytatywnie maseczki szyte są w 9 miejscowościach. Do akcji przyłączyli się też pracownicy gminnych instytucji. W dotarciu do tych, którym maseczki są szczególnie potrzebne pomagają sołtysi. Akcję koordynuje Mariusz Wesołowski, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno.  Chcesz dołączyć do akcji zadzwoń - nr tel. 602 877 845.

 

­– Od 16 kwietnia zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej jest obowiązkiem i wiele wskazuje na to, że na długo nim pozostanie, dlatego serdecznie dziękuję wszystkim, którzy szyją i dostarczają maseczki. Dla osób w potrzebie to naprawdę duże wsparcie – mówi Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno. – Zapraszam też inne chętne osoby, by przyłączyły się do naszej akcji. Wszystkie uszyte maseczki trafią bezpłatnie do mieszkańców gminy, w pierwszej kolejności do seniorów i osób, które najbardziej potrzebują wsparcia.