b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_zloty.jpg

Antoni Lewandowski Komendant M-G ZOSP RP w Kolnie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. O przyznanie tego odznaczenia wnioskował Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno za pośrednictwem Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Okazją była 30 rocznica samorządu terytorialnego. Wczoraj ( 8 czerwca)  odznakę Komendantowi wręczył  Bohdan Paszkowski wojewoda podlaski.   – Druh Antoni Lewandowski  od kilkudziesięciu lat z pasją i oddaniem działa na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i  rozwoju jednostek OSP w naszej gminie – mówi Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno. -  Złoty Krzyż Zasługi to najwyższe  uznanie tej ciężkiej pracy i jej efektów, ale też podziękowanie za zaangażowanie i serce, bo to ogromna zasługa Komendanta, że Gmina Kolno dziś szczyci się wysokim poziomem wyszkolenia  i wyposażenia ochotników oraz naszych jednostek.  

 

W trakcie uroczystości w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP  obok Antoniego Lewandowskiego odebrał jeszcze tylko Burmistrz Moniek. Ponadto wręczono 7 Srebrnych Krzyży Zasługi i 10 Brązowych Krzyży Zasługi.

fot. arch PUW