b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_kola.jpg

Koło Gospodyń Wiejskich w Bialikach, Koło Gospodyń Wiejskich Malinki z Wincenty i Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Tyszki – Łabno znalazły się w gronie 57 podmiotów, które otrzymały dotacje w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań Województwa Podlaskiego. Wczoraj (16 czerwca) odbyła się wideokonferencja z beneficjentami zorganizowana przez Stanisława Derehajło wicemarszałka województwa. Uczestniczył w niej m.in. Marcin Sekściński wicewojewoda podlaski oraz Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Mariusz Wesołowski dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno i oczywiście przedstawicielki naszych KGW.

 

- Zachęcałem nasze koła do uczestniczenia w tym konkursie i bardzo się cieszę, że ich projekty zostały docenione – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Pozyskiwanie środków z wielu źródeł jest dla nich szansą na rozwój i daje możliwość realizowania ciekawych inicjatyw na rzecz mieszkańców danej miejscowości, czy gminy. Zarząd Województwa Podlaskiego kolejny już raz pokazał, że widzi potrzebę wspierania małych społeczności, co z pewnością przyniesie dobre efekty.

Trzy nasze Koła otrzymały dofinansowanie na realizację projektów w ramach których będą mogły zakupić m.in. wyposażenie niezbędne do prowadzenia działalności np. namioty czy sprzęt AGD.

Relacja z konferencji dostępna TUTAJ