b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_drogakoziol.jpg

Obok  dużych drogowych inwestycji z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych, czy finansowanych z budżetu Gminy Kolno  realizowane są równie ważne działania w ramach bieżącego utrzymania dróg. W naszej gminie powstaje też  druga już droga układana z kostki brukowej.

Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Kolno pierwszą drogę z kostki brukowej  ułożyli w ubiegłym roku w Bialikach. Obecnie trwają prace nad przebudową i utwardzeniem w ten sposób drogi  gminnej w Koźle.

Przy użyciu gminnej skrapiarki pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Kolno naprawiają ubytki w nawierzchni drogi Borkowo – Janowo.  Po zakończeniu prac na tej drodze skrapiarka będzie używana do naprawiania nawierzchni na kolejnych asfaltowych drogach gminnych.

skrapianie