b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_DSC_3101.jpg

W naszej partnerskiej Gminie Lubień w Małopolsce 11 czerwca gwałtowne nawałnice spowodowały straty.  Największe zniszczenia odnotowano  w miejscowości Tenczyn, gdzie wezbrana woda zerwała most,  zniszczyła  też boisko sportowe z infrastrukturą. Klub sportowy Topór Tenczyn na portalu zrzutka.pl uruchomił zbiórkę pieniędzy potrzebnych na naprawienie strat.   

 

Potrzeby są spore, bo jak opisują władze klubu: „woda spowodowała stopniowe osuwanie się ziemi, wskutek czego zniszczone i porwane z nurtem zostają ogrodzenie i oświetlenie boiska, a także ławki rezerwowych oraz część placu gry”.

- Gmina Lubień naszym partnerem jest już od ponad 10 lat, a to zobowiązuje -  mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Partnerstwo sprawdza się w trudnych momentach, dlatego osobiście wesprę  zbiórkę i zachęcam wszystkich, w miarę możliwości, do wsparcia w tej wyjątkowej sytuacji klubu sportowego z naszej partnerskiej gminy.

 

Więcej informacji TUTAJ

Link do zbiórki - TUTAJ