b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_czekgmina.jpg

25 czerwca w Stawiskach Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno z rąk Posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego odebrał czek na kwotę 1 159 542 zł. To pieniądze przyznane przez Rząd RP w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, który ma być tarczą antykryzysową dla samorządów.

 

- Mimo, że finanse Gminy Kolno są w dobrej kondycji, to ponad milion złotych bezzwrotnej dotacji to bardzo duże wsparcie – mówi Józef Bogdan Wiśniewski wójt Gminy Kolno. -  Idea Funduszu Inwestycji Samorządowych z którego pieniądze wydatkowane zostaną na wkłady własne czy inwestycje jest w tych czasach bardzo trafiona. Wszyscy będziemy się borykać ze skutkami ekonomicznymi epidemii koronawirusa.

W spotkaniu w Stawiskach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich samorządów z powiatu kolneńskiego i z powiatu grajewskiego, którzy również otrzymali dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Samorządowych, jego wysokość uzależniona była m.in. od wydatków majątkowych i zamożności gmin.

fot. arch UM Stawiski

czeki