b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_IMG_1565.jpg

Dotację w kwocie ponad 78 tys. zł otrzyma Gmina Kolno na zakup wyposażenia do szkolnej stołówki i kuchni w Szkole Podstawowej w Lachowie. Pieniądze pochodzą z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023. Stosowną umowę dotyczącą tego wsparcia  Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno podpisał 26 czerwca br. z Podlaskim Kuratorem Oświaty działającym z upoważnienia Wojewody Podlaskiego.

 

Wniosek o przyznanie wsparcia w ramach Modułu 3 wspomnianego programu Gmina Kolno złożyła 21 kwietnia br.

- Naszym celem jest stworzenie szkolnej kuchni i stołówki w Lachowie na jak najlepszym poziomie – mówi wójt Józef Wiśniewski. - Dotacja stanowi 80 procent wartości inwestycji, 20 procent pochodzi z budżetu Gminy Kolno.

Dzięki rządowej dotacji nowe pomieszczenia, które powstały w ubiegłym roku w trakcie rozbudowy Szkoły Podstawowej w Lachowie zostaną wyposażone w odpowiedni sprzęt niezbędny do przygotowywania posiłków dla dzieci z gminnych szkół. Ze stołówki korzystać będą nie tylko uczniowie szkoły w Lachowie, ale również przedszkolaki z otwartego w tym roku pierwszego w gminie Publicznego Przedszkola w Lachowie.

Zgodnie z umową zadanie polegające na zorganizowaniu szkolnej kuchni i stołówki w Lachowie  ma zostać zrealizowane do 31 grudnia 2020 roku.