b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_gra.jpg

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu połączony z dobrą zabawą i rywalizacją sportową, to wakacyjna oferta, którą zaproponowali mieszkańcom gminy Kolno: Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich i biblioteka publiczna w Borkowie.

 

          W remizie OSP w Borkowie 5 lipca 2020 r. na starcie II Rowerowej Gry Terenowej stawiło się ok. 70 osób. Po serdecznych słowach Józefa Bogdana Wiśniewskiego, wójta gminy Kolno, skierowanych do uczestników i organizatorów imprezy, siedem nowo utworzonych zespołów wyposażonych w mapy i karty gry wyruszyło w trasę. Po drodze na rowerzystów czekały różne zadania: logiczne, tematyczne i topograficzne. Najwięcej jednak emocji wzbudziły konkurencje sprawnościowe przygotowane przez agentów (wolontariuszy) na bazach gry, typu: strzały do bramki, przenoszenie strudzonych "na krzesełku", zaś w gospodarstwie rolnym można było napić się mleka i sprawdzić na modelu ćwiczebnym swoje umiejętności dojenia krowy. Po przejechaniu trasy wiodącej przez kolonie pod Wścieklicami, las zaskrodzki i kolonie zaskrodzkie na mecie, na cyklistów czekał przygotowany grill, napoje, lody i słodkie przekąski. Przyjacielska rywalizacja drużyn zakończyła się wyłonieniem zwycięzców. Najwięcej punktów zdobyła grupa w składzie: Emilia Jarzyło, Ewa Jarzyło, Natalia Jarzyło, Damian Kłys, Laura Kordal, Gabriela Lutrzykowska, Julia Lutrzykowska, Bartosz Poświata i Dominik Sielawa. Na zakończenie rowerowej imprezy, zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy przedsięwzięcia, otrzymali z rąk Janusza Wielbuta, prezesa OSP w Borkowie, pamiątkowe medale.

          Wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku, sponsorom, wolontariuszom i partnerom zadania serdecznie dziękujemy. II Rowerowa Gra Terenowa została zorganizowana dzięki środkom finansowym udzielonym OSP w Borkowie przez gminę Kolno w ramach realizacji zadania publicznego "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej na 2020 rok" oraz dotacji Banku Spółdzielczego w Kolnie, zaś Komenda Powiatowa Policji w Kolnie udzieliła pomocy w celu zapewnieniu bezpieczeństwa podczas gry.

          Wzorem roku ubiegłego podczas pikniku w remizie OSP w Borkowie uczestnicy gry wyznaczyli już trasę na następny rok . Do zobaczenia więc za rok na III Rowerowej Grze Terenowej!

Album zdjęć dostępny jest TUTAJ