b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_drogabrzozki.jpg

Dziś na drodze gminnej w Brzózkach położona została warstwa asfaltu. Inwestycja realizowana jest dzięki dofinansowaniu, które Gmina Kolno pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. To kolejna przebudowa drogi w naszej gminie dofinansowana z tego funduszu.

– Droga w Brzózkach to inwestycja szczególna, ponieważ natrafiliśmy tu na specyficzne podłoże wymagające dodatkowych wzmocnień, dlatego bardzo dobrze się stało, że właśnie na tą inwestycję otrzymaliśmy dofinansowanie – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Po przebudowie z pewnością długo będzie służyć mieszkańcom i wszystkim innym jej użytkownikom.

Gmina Kolno z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskała dofinansowanie na przebudowę dróg w Brzózkach, Tyszkach – Wądołowo, Lachowo – Kossaki i Glinki. Wysokość dofinansowania to ok.  60 procent wartości inwestycji.

Dodatkowo przy wsparciu z FDS, ale też z budżetu Gminy Kolno, realizowana będzie przebudowa drogi powiatowej w Glinkach.