b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_remontsala.jpg

Prace nad przebudową sali gimnastycznej i rozbudową Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie zmierzają ku końcowi. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem, które Gmina Kolno pozyskała  z Ministerstwa Sportu.

– Po przebudowie obiekt będzie nie tylko bardziej estetyczny, ale też funkcjonalny i ekonomiczny – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Ta sala gimnastyczna naprawdę pilnie już wymagała remontu chociażby z uwagi na stare drewniane, nieszczelne okna.

Prace w Borkowie wykonuje lokalna  firma Kolbud. W ramach projektu  pt. „Przebudowa, rozbudowa, remont i ocieplenie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Borkowie”  jest nie tylko remontowana sala gimnastyczna, ale szkoła zyska też dwie dodatkowe sale.

Na realizację tego zadania Gmina Kolno pozyskała ponad milion złotych dofinansowania w ramach „Sportowa Polska – Program rozwoju infrastruktury sportowej”. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu br.