b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_image3.jpg

Pamięć 24 ofiar zamordowanych 76 lat temu uczcili dziś mieszkańcy Starego Gromadzyna i przedstawiciele władz. Po Mszy św. odprawionej w Kościele pw. św. Anny w Kolnie uczestnicy udali się pod kapliczkę przy drodze do Starego Gromadzyna, gdzie kwiaty i znicze złożyli m.in. Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno, Tadeusz Chludziński radny Rady Gminy Kolno i Mariusz Wesołowski dyrektor CKGK.

Co roku 21 lipca rodziny ofiar modlą się na Mszy św., a następnie składają kwiaty i znicze pod kapliczką przy drodze do Starego Gromadzyna. W obchodach uczestniczą też delegacje władz różnego szczebla. W tym roku kwiaty i znicze obok  przedstawicieli władz Gminy Kolno złożyli również Wicewojewoda Podlaski i Starosta Kolneński. Na zakończenie za obecność wszystkim zgromadzonym podziękował Mariusz Dzięgielewski sołtys Starego Gromadzyna.

W  ubiegłym roku wspomeninia tragicznych wydarzeń opowiedziała przy kapliczce pani Kazimiera, która w chwili tragedii miała 14 lat. Wspomnienia są dostępne w Gazecie Gminnej nr 124 na str. 16-17 zobacz TUTAJ

Lista ofiar zobacz TUTAJ

mt_ignore