b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_targowisko.jpg

Umowę na dofinansowanie projektu „Budowa targowiska w Lachowie” podpisał dziś  w Białymstoku Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno z Arturem Kosickim marszałkiem województwa i Markiem Malinowskim członkiem zarządu województwa podlaskiego. Kwota ponad 673 tys. zł pochodzi z PROW na lata 2014 – 2020. Dzięki tej inwestycji w centrum Lachowa powstanie przestrzeń stwarzająca nowe możliwości m.in. producentom żywności .

- Przyznane środki służą rozwojowi Gminy Kolno i realizacji tych celów i zamierzeń, które już wcześniej były opracowywane, ale niestety nie mieliśmy odpowiedniej działki. Nabyliśmy ją w ubiegłym roku i dopiero teraz możemy realizować to przedsięwzięcie – powiedział Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno dziękując  Marszałkowi i Zarządowi Województwa Podlaskiego za przyznane dofinansowanie.

Targowisko powstanie na działce w centrum Lachowa. Teren wraz z zabudowaniami własnością gminy stał się w ubiegłym roku. W trakcie prasowej konferencji Wójt podkreślał, że dofinansowane przedsięwzięcie jest bardzo ważne dla mieszkańców Gminy Kolno, szczególnie dla tych, którzy szukają swojej szansy na aktywność zawodową.

- To targowisko będzie dla nich miejscem w którym ten potencjał może się wyzwolić  – mówił wójt Józef Wiśniewski. – Planujemy budowę wiat, gdzie będzie możliwość sprzedaży bezpośredniej, ale też uwzględniliśmy adaptację istniejących budynków, gdzie zrobimy nowoczesną halę w której również nasi producenci czy wystawcy będą mogli eksponować swoje produkty.

Zakres planowanych prac obejmuje też zapewnienie warunków sanitarnych, zagospodarowanie terenu, w tym utwardzenie powierzchni poprzez wyłożenie kostką oraz wykonanie instalacji sanitarnych i elektrycznych w tym instalacji fotowoltaicznej.

Wartość projektu to 1 059 165,90 zł, z czego dofinansowanie   wynosi 673 947,00 zł.

Planowany termin realizacji projektu to  sierpień 2021 roku.

Relacja z podpisania umowy dostępna jest TUTAJ