b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_Kolno-115.jpg

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla użytkowników drogi wojewódzkiej nr 647. Po serii remontów tej trasy na odcinkach od Starego Gromadzyna przez Zabiele do granic administracyjnych Gminy Kolno przyszedł czas na poprawę stanu jej nawierzchni  w kierunku do Stawisk. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał właśnie najkorzystniejszą ofertę na remont tej drogi na odcinku  od Starego Gromadzyna do Pachuczyna.  – Nasze  starania, ale też wysiłki władz samorządów przez które przebiega ta droga, oraz bardzo dobra współpraca z zarządem województwa podlaskiego i  Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich przynoszą efekty  - mówi Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno . - Po zakończeniu tych prac droga wojewódzka nr 647 w obszarze naszej gminy będzie już prawie w całości bardzo dobrej jakości, a co za tym idzie będzie  drogą bezpieczną, co na tej uczęszczanej trasie ma ogromne znaczenie.

 

Remonty drogi wojewódzkiej  to również korzystna  okazja do tego, by przebudowywać stykające się z nią drogi gminne. W tym roku Gmina Kolno zaplanowała remont trzech takich dróg.  Już wyremontowany został odcinek drogi gminnej w Zabielu, a na odcinki  dróg w Starym Gromadzynie i Gromadzynie Wykno w chwili obecnej wyłaniamy wykonawcę.  

 

Na zdjęciu autorstwa Macieja Nowakowskiego/ Fundacja Zapomniane Podlasie panorama wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 647 od Zabiela w kierunku Kolna