b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_teatr.jpg

50 osobowa grupa osób dorosłych z terenu gminy Kolno 26 września uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem. Wyjazd do Warszawy był kolejnym elementem realizacji projektu „Spotkanie z teatrem”, na który biblioteka pozyskała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020.

 

Udaliśmy się do warszawskiego Teatru Komedia, działającego od 1954 roku, wystawiającego głównie lekkie komedie, farsy i spektakle muzyczne. W teatrze mieliśmy okazję obejrzeć komediowy musical w znakomitej obsadzie aktorów widzianych najczęściej na ekranach telewizyjnych: Katarzyny Jamróz, Katarzyny Żak, Olgi Borys, Anety Todorczuk, Roberta Rozmusa, Marcina Rogacewicza oraz Tomasza Dutkiewicza. Spektakl „Atrakcyjna wdowa”  był bardzo śmiałą, ale jednocześnie bardzo życiową, mądrą i pouczającą komedią muzyczną. Widzowie byli zachwyceni popisem aktorsko- wokalnym aktorów oraz dynamiką gry. Komedia musicalowa była niełatwa treściowo, ale niezwykle prawdziwa, zabawna, lecz jednocześnie momentami refleksyjna z dużą dawką dobrej muzyki.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, którzy aktywnie odpowiedzieli na wydarzenie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Spotkanie z teatrem”.

GBP Czerwone

Galeria zdjęć fb: GBPczerwone

logointernwencje