b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_wincenta.jpg

Certyfikat  Podlaskiego Żubra NGO’S trafił m.in. do rąk pani Jagody Kołowajtys reprezentującej Koło Gospodyń Wiejskich w Wincencie i Anny Cudnik  szefowej Koła Gospodyń Wiejskich w Borkowie. Prestiżowe wyróżnienia najaktywniejszym działaczom społecznym z subregionu łomżyńskiego wręczane były w trakcie V Gali Ekonomii Społecznej 18 września w Piątnicy.

 

– To w pełni zasłużone wyróżnienia . Serdecznie gratuluję członkom obu Kół Gospodyń i dziękuję za  Wasze serce i zaangażowanie z jakim działacie na rzecz lokalnych społeczności   – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Jestem przekonany, że organizatorzy Gali mieli trudny orzech do zgryzienia, by z tak dużego regionu wyróżnić  ograniczoną liczbę podmiotów, ale to tylko pokazuje jak potrzebne jest tego typu przedsięwzięcie. Organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, aktywni liderzy naprawdę zasługują na wielkie uznanie. W naszej gminie to właśnie oni są kołem zamachowym rozwoju lokalnych społeczności i sprawdzonym partnerem do realizacji szeregu działań, za co jestem im bardzo wdzięczny.  

Gala Ekonomii Społecznej organizowana jest przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży.

Fot. S. Nicewicz

kgwborkowo