b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_filipki.jpg

Nawałnica, która przeszła nad naszym regionem 4 października, poczyniła szkody również w Gminie Kolno.  Dziś pracownicy Urzędu Gminy Kolno szacowali straty w 7 miejscowościach. Zniszczenia dotknęły też budynki gminne – hydrofornię w Janowie oraz budynek po szkole w Filipkach Dużych. – Wszędzie tam, gdzie zgodnie z prawem Gmina będzie mogła pomóc, takie wsparcie trafi do mieszkańców, będziemy też wnioskować o pomoc do Wojewody Podlaskiego  – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, który  już w niedzielę był na miejscu zdarzeń.

Największe straty ponieśli gospodarze z Borkowa, gdzie całkowitemu zniszczeniu uległ budynek gospodarski i inwentarski, uszkodzony został sprzęt rolniczy, zalane zgromadzone zboże, zginęły też trzy sztuki bydła. Zerwane lub zniszczone dachy budynków mieszkalnych, ale też inwentarskich i gospodarczych są w  trzech gospodarstwach we Wszeborach i  w trzech gospodarstwach w Rupinie. Straty odnotowano w gospodarstwie w Czerwonem, gdzie całkowicie zniszczony jest budynek gospodarski i stodoła oraz uszkodzony samochód. Zniszczenia dotknęły też gospodarstwo w Wykowie. Uszkodzony dach jest też na budynku mieszkalnym w Janowie.