b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_teatrlomza.jpg

11 października Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zorganizowała wycieczkę, w której uczestniczyły wnuczęta i ich babcie. Główną atrakcją wyjazdu był pobyt w Łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora, gdzie obejrzeliśmy sztukę teatralną „Królik Edward”.

 

      Był to spektakl ukazujący losy, uczucia i przemianę porcelanowego królika . Bohater wiódł szczęśliwe życie, będąc ulubioną zabawką Alicji, niczego mu nie brakowało, ale był zakochanym w sobie egoistą. Jednak gdy wypadł za burtę statku  musiał całkowicie przewartościować swoje życiowe postawy i przeżył mnóstwo przygód. Wędrując zaznaje wiele dobra i zła, obcuje z ludźmi szczęśliwymi i skrzywdzonymi przez los, spotyka  ludzi mądrych, ograniczonych, okrutnych, ale też oddanych, pełnych poświęcenia co powoduje że  przechodzi lekcję życia, gdzie największą wartością jest miłość, przyjaźń, poświęcenie. W życiu potrzebujemy doświadczeń, by zmienił się nasz sposób postrzegania świata, aby na nowo odkryć swoje człowieczeństwo i odnaleźć je w innych. Wszyscy, a w szczególności dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, które zabrało ich w magiczną podróż w głąb siebie. Była to przepiękna sceniczna historia, dla młodszych i starszych widzów.

Po spektaklu uczestniczyliśmy w edukacji teatralnej, mogliśmy zajrzeć za kulisy teatralnej sceny i dotknąć lalek , rekwizytów oraz dekoracji. Aktorka prowadząca zajęcia pokazała dzieciom ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, animację ciała oraz przybliżyła na czym polega praca w teatrze i kto w nim pracuje. Dzieci mogły także wejść na wieżę widokową teatru i zobaczyć panoramę  Łomży.  Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajeczna scenografia przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach zachwyt.

Zorganizowanie wydarzenia było możliwe dzięki pozyskanej przez bibliotekę dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura- Interwencje 2020. Wyjazd do teatru to jeden z elementów realizowanego przez GBP w Czerwonem projektu „Spotkanie z teatrem".

 GBP Czerwone

Więcej zdjęć TUTAJ

logointernwencje