Czytaj więcej: Zaproszenie na konsultacje społeczne

We wtorek 11 października br. o godz. 9.00 w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu w Kolnie odbędą się konsultacje społeczne dotyczące projektu: "Opracowanie dokumentacji projektowej na "Budowę obwodnicy Kolna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 647".

  Punkty wydawania preparatów jodowych na terenie GMINY  KOLNO, które zostaną uruchomione w momencie wystąpienia realnego zagrożenia:

mt_ignore

mt_ignore

mt_ignore

Czytaj więcej: Strażacy z jednostek OSP w gminie Kolno szkolili się w Zabielu

W piątkowy wieczór 30 września na sali remizy OSP Zabiele odbyło się szkolenie przypominające materiał z dziedziny Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków ratowników OSP z terenu gminy Kolno, w których udział brały jednostki: OSP KSRG Zabiele, OSP KSRG Czerwone, OSP KSRG Lachowo, OSP Janowo, OSP Wykowo i OSP Zaskrodzie. Zajęciom przyglądali się członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Zabiele.

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w XIII edycji konkursu ,,Jesień w poezji”

REGULAMIN XIII EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO  ,,Jesień w poezji”

 Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Czytaj więcej: Obchody 83  rocznicy rozformowania 110 Pułku Ułanów w Janowie

28 września 1939 r. w Janowie doszło do rozformowania 110 Pułku Ułanów, ale żołnierze nie złożyli broni. Do dalszej walki ruszyły stąd oddziały: ppłk Jerzego Dąbrowskiego "Łupaszki", mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" i rotmistrza Witolda Bilińskiego o czym przypomina pomnik, przy którym 25 września br. odbyły się obchody rocznicy tego wydarzenia.

 - Oni zdecydowali się na to, aby do końca być wiernym przysiędze żołnierskiej, to jest przejaw największej próby patriotyzmu, dlatego z dumą organizujemy te uroczystości po to, aby to wydarzenie i te decyzje były przez nas pamiętane i upamiętniane - mówił Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. - A patrząc na obecność państwa jestem bardzo spokojny o to, że te nasze działania które zostały zapoczątkowane tu w Janowie w 2011 roku będą kultywowane, bo one mają niesamowity wymiar i sens: nie pozwalają zapomnieć i tworzą fundament, aby budować przyszłość na tych najwspanialszych wartościach.

Czytaj więcej: Zapraszamy na patriotyczną uroczystość do Janowa

W najbliższą niedzielę (25 września) przy pomniku w Janowie odbędzie się patriotyczna uroczystość. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach 83 rocznicy rozformowania 110 Zapasowego Pułku Ułanów.

Czytaj więcej: Dzień Ziemniaka

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Lachowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem, jak co roku,  włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie organizowanej  już od 10 lat przez Prezydenta RP. Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza odbyło się w siedzibie Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego w Lachowie i było odpowiedzią na serdeczne zaproszenie dyrekcji szkoły i przedszkola.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące planowanego naboru wniosków o przyznanie pomocy na Podejmowanie działalności gospodarczej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytaj więcej: Dożynki Gminne w Zabielu już za nami

W ostatnią niedzielę sierpnia, zgodnie z gminną z tradycją,  podziękowaliśmy za plony, a rolnikom za i ich ciężką, codzienną  pracę. Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 28 sierpnia w Zabielu. Dopisała piękna pogoda i goście, w tym m.in. parlamentarzyści, służby mundurowe i delegacja z Litwy .  

– Nasza gmina,  to gmina typowo rolnicza, dlatego  Dożynki to zawsze bardzo ważne wydarzenie – podkreśla  Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. - Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie, by nie tylko razem  świętować, ale przede wszystkim podziękować,  wyrazić  szacunek i uznanie dla naszych gospodarzy i ich rodzin, bo to rolnicy, od pokoleń, są solą tej ziemi.  

Przypominamy, że wnioski o dodatek węglowy mieszkańcy Gminy Kolno składać mogą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolnie, ul. Sienkiewicza 5.  Bardzo ważne jest to, by wskazane we wniosku źródło ogrzewania, było wcześniej wpisane lub zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).