Czytaj więcej: Nowy wóz dla OSP Borkowo

- Dzisiejszy dzień będzie jednym z najważniejszych w historii naszej jednostki – mówił Janusz Wielbut Prezes OSP Borkowo w dniu uroczystego przekazania lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkowie.  – To już piąty samochód jaki zakupiliśmy dla naszych jednostek OSP w ostatnich kilku  latach – podkreśla Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Nadal będziemy pozyskiwać pieniądze na sprzęt i szkolić naszych strażaków, bo to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców.

Czytaj więcej: Pożar tartaku w Czerwonem. Jedna osoba nie żyje

17 zastępów straży , w tym prawie wszystkie jednostki OSP z naszej gminy, walczyło z ogniem, który 2 lutego nad ranem wybuchł  w tartaku w Czerwonem pod Kolnem. Pożar objął tę część budynku w której składowane było drewno. Wewnątrz znaleziono nieżyjącego mężczyznę, pracownika zakładu.

Czytaj więcej: IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz informuje, że w bieżącym roku organizowana jest IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Przedsięwzięcie uzyskało Patronat Honorowy  Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka oraz patronat medialny TVP INFO.

Czytaj więcej: Dotacja na zadanie:  Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności...

W związku z możliwością pozyskania przez Gminę Kolno dotacji w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  informujemy, o możliwości składania wniosków przez rolników na  dofinansowanie zbierania oraz odzysku lub unieszkodliwiania odpadów pochodzących z działalności rolniczej (folia rolnicza biała  i czarna, siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag).

Czytaj więcej: Badania mieszkańców Gminy Kolno

Szanowni Państwo,  

Gmina Kolno opracowuje Strategię Rozwoju Gminy Kolno do roku 2030 pn: „Gmina Kolno 2030”.

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE    O  KONSULTACJACH   DOTYCZĄCYCH  PROJEKTÓW  STATUTÓW  SOŁECTW   GMINY   KOLNO

Na podstawie Uchwały  Nr XLVIII/315/23  Rady Gminy Kolno z dnia 24 stycznia 2023 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji  z mieszkańcami Gminy Kolno  dotyczących projektu uchwały w sprawie  uchwalenia statutów sołectw gminy Kolno, informuję o konsultacjach dotyczących projektów Statutów Sołectw Gminy Kolno.

Czytaj więcej: c-KOB - Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego

c-KOB jest oficjalną rządową aplikacją do prowadzenia cyfrowej książki obiektu budowlanego. Aby skorzystać z systemu wystarczy przeglądarka internetowa lub smartfon.

Czytaj więcej: Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym:

Czytaj więcej: mLegitymacja emeryta-rencisty

Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji emeryta–rencisty w bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Więcej informacji:https://www.zus.pl/

Czytaj więcej: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie nt. "Plan Strategiczny Wspólnej Polityki Rolnej 2023 - 2027 organizowane przez PZDR w Kolnie 26 stycznia 2023 r. (czwartek) o godz. 10.00 w gminnej sali konferencyjnej  Czerwone 50. Prowadzący Mariola Piwowarska, kontakt: 502 477 915

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji w powiecie kolneńskim odbywa się w systemie stacjonarnym. Adwokaci, Radcowie Prawni świadczą pomoc prawną zgodnie z harmonogramem obowiązującym w roku 2023. Więcej informacji TUTAJ