Czytaj więcej: Koronawirus - przypominamy zasady profilaktyki

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie przypomina najważniejsze zasady dotyczące  profilaktyki  koronawirusa. Najnowsze wiadomości na temat koronawirusa m.in. obowiązujące zasady dostępne są TUTAJ

Czytaj więcej: Przekazanie nowego sprzętu strażakom

Dzięki dotacjom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wsparciu z budżetu Gminy Kolno do trzech jednostek OSP trafił nowy sprzęt.  16 października w remizie w Zabielu Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Wojciech Adam Sekściński Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego i Anotni Lewandowski Komendant M-G Z OSP RP w Kolnie przekazali  zakupione wyposażenie strażakom ochotnikom z OSP Czerwone, OSP Zabiele i OSP Zaskrodzie. – Do naszych jednostek co roku trafia nowy sprzęt, co jest możliwe m.in.  dzięki dobrej współpracy z władzami województwa, za co na ręce pana radnego Wojciecha Sekścińskiego składam serdeczne podziękowania – mówił w trakcie spotkania Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Zawsze życzymy strażakom, by jak najrzadziej musieli wyruszać do akcji, a jeśli już, to chcemy, by dysponowali wyposażeniem, które pozwoli im w bezpieczny sposób jak najskuteczniej ratować ludzkie życie i mienie.  

Czytaj więcej: Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

11 października Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zorganizowała wycieczkę, w której uczestniczyły wnuczęta i ich babcie. Główną atrakcją wyjazdu był pobyt w Łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora, gdzie obejrzeliśmy sztukę teatralną „Królik Edward”.

Czytaj więcej: Nagrody za szczególne osiągnięcia dla uczniów, dyrektorów i nauczycieli

13 października tuż przed Dniem Edukacji Narodowej Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno wręczył nagrody uczniom i nauczycielom. Spotkanie w Czerwonem odbyło się z udziałem nagrodzonych dzieci i rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół oraz z zachowaniem obowiązujących reguł sanitarnych. Zanim nagrody zostały rozdane Wójt Gminy Kolno podziękował zgromadzonym za wspólną pracę, która przynosi sukcesy oraz złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim dyrektorom i nauczycielom szkół gminnych.

Czytaj więcej: „Pod biało-czerwoną” – zapraszamy do udziału w akcji!

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego realizują projekt " Pod biało-czerwoną". Inicjatywa zaklada sfinansowanei przez Rząd RP zakupu masztu i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Zachęcamy do głosowania na Gminę Kolno.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ, oraz TUTAJ, a możliwość oddania głosu poparcia TUTAJ

Rozporządzenie Wojewody Podlaskiego nr 5/2020 uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatów grajewskiego i kolneńskiego.

Czytaj więcej: Obwieszczenie Marszałka Województwa Podlaskiego

Obwieszczenie Marszałka Województwa Podlaskiego z dnia 5 października 2020 r.

Czytaj więcej: Strażacy potwierdzili swoje kwalifikacje

4 października w Zabielu 14 strażaków ochotników z pięciu jednostek OSP z gminy Kolno i dwóch z OSP Kolno  uczestniczyło w recertyfikacji kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do tego typu szkolenia przystępują ci strażacy, którzy uzyskali już zaświadczenia o ukończeniu kursu KPP , ale termin jego ważności mija. – Po trzech latach trzeba odświeżyć wiedzę i zdać egzamin, by z aktualnym zaświadczeniem móc wykonywać swoje obowiązki w zakresie udzielania pierwszej pomocy – wyjaśnia Antoni Lewandowski komendant M-G Z OSP w Kolnie.

Czytaj więcej: Nasz Teatr Młodych „Dziwadlo”  w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych

Z przyjemnością informujemy, iż Teatr Młodych „Dziwadlo” z Czerwonego, działający w ramach Centrum Kultury Gminy Kolno, jako jeden z 11 teatrów z całego kraju, został zakwalifikowany do finału 41 Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych „Dziatwa” 2020 w Łodzi, ktory będzie można oglądać on-line. Nasza grupa teatralna wystąpi 13 października w godz. 11.45 - 12.30

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, a przede wszystkim w trosce o zdrowie uczestników festiwalu tegoroczna Dziatwa odbędzie w sposób niekonwencjonalny i zapewne bardzo kreatywny (zgodnie z założeniem, iż Dziatwa jest jednym z elementów Festiwalu Kreatywności Młodych).

  1. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa odbędzie się on-line w dniach 13 - 15 października, a relacje „na żywo” wg harmonogramu, można będzie oglądać na kanałach:

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCVyaAAIdaCYkq5k0Tf606oQ/videos

 

Facebook

https://www.facebook.com/baluckiosrodekkultury

 

https://www.facebook.com/Dziatwa

 

https://www.facebook.com/ctlutnia

 

https://www.facebook.com/ceknazubardzkiej

 

https://www.facebook.com/cairrondo

 

https://www.facebook.com/wyspakulturystawowa

 

Kazimierz Koter Centrum Kultury Gminy Kolno

 

 

Czytaj więcej: Informacja

Komenda Powiatowa Policji w Kolnie informuje, że obecnie miejscem zagrożonym objetym Planem Priorytetowym przez dzielnicowego sierż. sztab. Adama Śniadacha jest rejon przystanku autobusowego oraz placu zabaw w miejscowości Kowalewo.

Czytaj więcej: Szacowanie strat po nawałnicy

Nawałnica, która przeszła nad naszym regionem 4 października, poczyniła szkody również w Gminie Kolno.  Dziś pracownicy Urzędu Gminy Kolno szacowali straty w 7 miejscowościach. Zniszczenia dotknęły też budynki gminne – hydrofornię w Janowie oraz budynek po szkole w Filipkach Dużych. – Wszędzie tam, gdzie zgodnie z prawem Gmina będzie mogła pomóc, takie wsparcie trafi do mieszkańców, będziemy też wnioskować o pomoc do Wojewody Podlaskiego  – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, który  już w niedzielę był na miejscu zdarzeń.